BAKAN TEKİN'DEN ŞEHİT ÖĞRETMEN NECMETTİN YILMAZ İÇİN ANMA MESAJI  
BAKAN TEKİN'DEN ŞEHİT ÖĞRETMEN NECMETTİN YILMAZ İÇİN ANMA MESAJI

BAKAN TEKİN'DEN ŞEHİT ÖĞRETMEN NECMETTİN YILMAZ İÇİN ANMA MESAJI

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen Necmettin Yılmaz'ın şehadetinin altıncı yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


Bakan Yusuf Tekin, mesajında şunları söyledi:

 

Memleketimize hizmet yolunda fedakârca çalışan ve bu uğurda şehit olan öğretmenlerimiz, milletimizin kalbinde ve dimağında eşsiz bir yere sahiptir.

 

Milletimiz ve çocuklarımızın istikbali için gecesini gündüzüne katan öğretmenlerimizin ideallerine, heyecanlarına ve mesleki aşkına gölge düşürecek tüm menfur terör saldırılarına karşı devlet olarak mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.            

 

Aradan geçen 6 yıla rağmen yüreğimizde acısı dinmeyen Şehit Öğretmen'imiz Necmettin Yılmaz'ı rahmetle yâd ediyorum. Mesleğinin 8. ayında tertemiz vatan evlatlarının aydınlık geleceği uğruna toprağa düşen Necmettin Öğretmen'imizin makamı ali, ruhu şad olsun.

 

Türkiye sevdasıyla dolu meslektaşları olarak bizler, onun hayatını verdiği mukaddes ideal için kararlılıkla çalışmaya ve yurdumuzun dört bir yanını bilgi ve hikmetin ışığında aydınlatmaya devam edeceğiz.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.